Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je neděle, 23. 9. 2018, 20:21:24

Aktuální stav řeky Sázavy

23.9.2018 19:40

Aktuální výška:

58 cm

23.9.2018 19:00

Aktuální výška:

103 cm

23.9.2018 19:40

Aktuální výška:

31 cm

Aktuální stavy hladiny v okolí
LG Kácovsucho
LG Český Šternberksucho
LG Nespekysucho

Aktuální teplota v Senohrabech

23.9.2018 20:17

Aktuální teplota:

16,7 °C

Vlhkost:

91,2 %

Rosný bod:

15,3 °C

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 21
DNES: 491
TÝDEN: 3358
CELKEM: 874647

Kosmonet - vysokorychlostní internet

Kosmonet

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.

Pranostika na akt. den

Zpustlé pšenice - prázdné truhlice.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

 
 
 
Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.
 
 
V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků.
Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk prstů na jedné ruce 

Stránka

Josef Švarc: Prosím o sdělení platebních údajů pro bezhotovostní platbu za odpad pro chataře za rok 2016. Děkuji
Dobrý den,
poplatek pro rok 2016 činí 1.030,- Kč. Platbu zašlete na číslo účtu: 4629201/0100. Variabilní symbol je: 50ačíslo chaty.
Jan Herbst, 03.06.2016
alt: dobry den je mozne zakoupit znamku na bioodpad pouze na pulroku. dekuji za odpoved
Dobrý den,
známku na bioodpad je možné zakoupit pouze na celý kalendářní rok.
 
Jan Herbst, 29.04.2016
Lucie Horáková: Dobrý den, prosím o info, kdy budou přistaveny kontejnery na velkoobjemný odpad? Děkuji Horáková
Dobrý den,
na základě jednání se sběrnými surovinami na nádraží v Senohrabech a rozhodnutí ZO Senohraby bude tento týden podepsána dohoda o odběru velkoobjemového a nebezpečného odpadu pro občany Senohrab a majitele chat na k.ú. Senohraby celoročně vždy první sobotu v měsíci v jejich provozovně. Pokud máte zájem, již 2.4. 2016 bude možné tento odpad odvézt do sběrny, kde je nutné předložit občanský průkaz, pro majitele chat je nutné doložit doklad o zaplacení poplatku za komunální odpad pro rok 2016.
Ing. Jana Svašková, 21.03.2016
Markéta Turková: Dobrý den, prosím o informaci jaká je cena za odpad chaty pro rok 2016 a v jakém termínu je možné ji uhradit. děkuji

Dobrý den, poplatek za odpady pro chaty v roce 2016 činí 1.030,- Kč. Poplatek je splatný do 30. června 2016.  

Jan Herbst, 29.02.2016
Jiří Zahradník: Dobrý den.Máme dotaz, kam máme odvézt větve větší i menší z keřů a stromků z naší zahrady, když jsme je nyní ostříhaly před začátkem vegetační doby.Žádáme o jednoznačné sdělení, kam (lakalita)!Nežádáme o sdělení, jak to nejde a co máme pro to všechno udělat, aby to šlo!Pálit je zakázáno vyhláškou OÚ,komostárna není,velkoobjemový kontejner není,obecní štěpkovač není,atd.Podotýkáme, že kompostujeme a chováme se ekologicky.V případě neuspokojivé odpovědi jsme rozhodnuti výše jmenované odvézt a složit před OÚ.Předem děkujeme za kladnou odpověď na náš dotaz a jsme s pozdravem Zahradník Jiří a Malinová Jarmila, daně platící občané Senohrab.
 
Dobrý den,
větve může odvést pracovní četa za poplatek 250,- Kč za 1 valník, den a hodinu svozu (mezi 07:00 - 16:00 hodin v pracovní dny) je nutné domluvit s panem Krautem na telefonu: 603 527 623. Větve je možné dopravit též na vlastní náklady po předchozí domluvě do lokality pod bývalým skokanským můstkem. Suchý rostlinný materiál lze spalovat za vhodných povětrnostních podmínek dle vyhlášky obce č.9/20111 každý první pátek v měsíci v době od 16:00 do 21:30 hodin.
Ing. Jana Svašková, 16.02.2016
alt jaroslav: Dobry den muzu koupit znamku na popelnici i mimo uredni hodiny dekuji Alt
Dobrý den,
mimo úřední dny si známku na popelnici můžete zakoupit po předběžné telefonické dohodě s paní Sovovou.
Jan Herbst, 10.02.2016
alt jaroslav: dobry den prosim vas kdy budou v prodeji znamky na popelnice na rok 2016 dekuji

Dobrý den,

prodej známek na popelnice pro rok 2016 bude zahájen v pondělí 1. února 2016. Poslední svoz na známky z roku 2015 bude proveden 24. února 2016. Ceny známek pro rok 2016 zůstávají ve stejné výši jako v roce 2015.

Jan Herbst, 21.01.2016
Věra Tomášová: Dobrý den,jsou už známy termíny svozu velkoobjemového odpadu v roce 2016? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

termíny svozu velkoobjemového odpadu ještě nejsou stanoveny. Jakmile termíny budeme znát, bude tato informace zveřejněna na internetových stránkách obce.

Jan Herbst, 21.01.2016
Lenka Lukešová: Dobrý den, nechystá se prosím, něco podobného i v Senohrabech? Děkuji za zprávu a přeji hezký den Lenka Lukešová Za svoz bioodpadu se ve většině obcí platí. V Mirošovicích prý budete občanům odvážet bioodpad zdarma? Z Operačního programu SFŽP jsme získali dotaci na nákup 170 ks kompostérů (objem 900 l), štěpkovače a 3 ks kontejnerů pro likvidaci biologicky rozložitelného odpadu (BRKO). Tento dotační titul nás nastartoval k provedení revoluce v odstraňování bioodpadu a opravdu smysluplně naplnit záměr zákonné vyhlášky – každý zájemce totiž ještě obdrží zdarma biopopelnici a jejich vyprazdňování budeme také hradit v plné výši. Dosud si svoz platilo necelých 10 % rodin, objednávku k bezplatnému svozu však odevzdalo už 80 %. Jsme přesvědčeni, že to je ten jediný 100% efektivní způsob likvidace bioodpadu, když chceme, aby nekončil v černých popelnicích, v lesích nebo u cest. Všechny domácnosti tak mohou odevzdat svůj bioodpad do své hnědé popelnice i svého kompostéru.Nemusejí ho nikam vozit a větší větve či spadlé stromy seštěpkují pánové z naší pracovní čety. Myslíme si, že systém volně přístupných biokontejnerů nemůže dobře fungovat. Na těchto nehlídaných místech nelze zaručit, že se tam bude odkládat pouze bioodpad a navíc spoustě lidí se ani trávu v autě do kompostárny či do kontejneru vozit nechce.

Dobrý den,

v Senohrabech existuje systém placeného svozu bioodpadu. Nemyslím si, že by obec měla dotovat za občany svoz jakéhokoliv odpadu, ať komunálního nebo bio. Každý si musí uvědomit, že i bioodpad je odpadem a jeho likvidace včetně svozu stojí finanční prostředky. Proč by je měla vydávat obec? Nechceme však lidem vnucovat myšlenku, že tráva se musí za každou cenu odvážet svozovými auty pryč a občan se jí musí touto cestou zbavovat. Nejekologičtější a nejlevnější je přece dávno osvědčený proces, který používali naši předci a který je pro přírodu ten nejšetrnější, a to likvidace kompostováním. Takto vytvořená nová půda se vrací včetně nových živin zpět a likviduje se v místě vzniku bez jakýkoliv emisí a nutných přesunů. Takto se bioodpadu zbavuje každý uvědomělý zahrádkář a je to ta nejlepší cesta. Zde nesouhlasím se stanoviskem Mirošovic, kde tvrdí, že odvoz bioodpadu svozovou firmou za obecní peníze je jediný 100% efektivní způsob likvidace bioodpadu. Pokud někdo kompost vyrábět nechce či nemůže, má zde možnost zaplatit si popelnici na bioodpoad. Navíc podotýkám, že vlastníky větších zahrad biopopelnice nespasí, neboť by jich potřebovali hned několik kusů k tomu, aby ze svých rozlehlých parcel trávu vměstnali do takto objemem limitovaných nádob. Závěrem: biopopelnice ano, ale rozhodně nejsou řešením pro všechny a rozhodně ne zdarma za peníze z obecního rozpočtu za cenu např. navýšení daně z nemovitosti, jak to udělalala sousední obec Mirošovice.

Jana Svašková - starostka obce Senohraby.

21.11.2015
Jarmila Hájková: Dobrý den,jen bych ráda věděla proč dnes 6.11.2015 neteče voda a do kolika hodin nepoteče.Děkuji(nikde jsem to zde nenašla)

Dobrý den, při napojování nově vybudovaného vodovodního řadu na stávající vodovodní řad v ulici Nad Stráněmi došlo k poruše na stávajícím vodovodním řadu a z tohoto důvodu musela být dodávka pitné vody přerušena na omezenou dobu. Dodatečně se za vzniklou situaci omlouváme.

Jan Herbst, 13.11.2015

Stránka